Müşteri İrtibat Numaramız

Backlink Nedir? Backlink Çeşitleri Nelerdir?

Backlink Nedir? Backlink Çeşitleri Nelerdir?

Bu Yazımızı Hemen Paylaşın

Backlinkler sitenize nasıl etki eder?

Web sitenizdeki bir sayfaya geri dönen, sizin web sayfanız dışındaki web sitelerindeki bağlantılar. Geri bağlantılar, kendi sitenize gelen başka bir web sitesinin trafiğini temsil ettikleri için gelen bağlantılar olarak da adlandırılır. Geri bağlantılarınızın kalitesi ve miktarı, Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilir.

Backlink Satın Almak İçin Tıkla…

Backlink çeşitleri nelerdir?

  • DoFollow Backlink: DoFollow geri bağlantıları, arama motorları tarafından izlenen ve değerlendirilen geri bağlantılardır. Bu tür geri bağlantılar, web sitenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirmenize kesinlikle yardımcı olur.
  • NoFollow Backlink: Nofollow backlinkler, arama motorları tarafından izlenmeyen ve değerlendirilmeyen backlinklerdir. Bu tür geri bağlantılar, web sitenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için doğrudan etkili değildir, ancak web sitenizin görünürlüğünü artırabilirler.
  • Gov Backlink: Devlet kuruluş geri bağlantıları, devlet web sitelerinden gelen geri bağlantılardır. Gov geri bağlantıları, sitenizin otoritesini artırarak arama motoru sıralamalarını iyileştirebilir.
  • Edu Backlink: Edu backlinkleri, eğitim kurumlarının sahip olduğu üniversite web sitelerinden alınan backlinklerdir. Edu backlinkleri sitenizin otoritesini artırabilir ve arama motoru sıralamalarını iyileştirebilir.
  • Internal Backlink: Dahili geri bağlantılar, aynı web sitesindeki farklı sayfalar arasındaki bağlantılardır. Bu tür geri bağlantılar, web sitenizin içeriğine kolay erişim sağlayarak  kullanıcıların web sitenizde daha fazla zaman geçirmesine olanak tanır.
  • External Backlink: Harici geri bağlantılar, diğer web sitelerinden gelen geri bağlantılardır. Bu tür geri bağlantılar, web sitenizin otoritesini artırmakla kalmaz  arama motoru GOOGLE sıralamasını yükseltir.

Geri bağlantılar (Backlinkler) web sitenizin kullanıcılar arasında ne kadar popüler olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilir. Geri bağlantıların performansını uygulamak, yönetmek ve analiz etmek, arama motoru optimizasyonu (SEO, Dijital Pazarlama, Reklam) ve uygulanan SEO stratejilerinin önemli bir yönüdür.

Bu Yazımızı Hemen Paylaşın